Vážení návštěvníci našich stránek, dovolíme si malé představení naší práce, ať vidíte, jak to u nás chodí v praxi. A to právě teď skoro v přímém přenosu.  Co povíte tomu, když vás pozveme přímo na stavbu, přesně řečeno na přestavbu zahradního skleníku, kterou jsme právě nedávno dokončili. Však se máme čím pochlubit. Pojďte se podívat.

Všemu předchází samozřejmě jednáním se zákazníkem, kdy se přijedeme podívat, co se bude dělat, vše zadokumentujeme, vyfotíme, zaměříme, zapíšeme. Následně připravíme cenovou nabídku a od té se odvíjí zahájení práce. Samozřejmostí je i fakturace zálohy, bez které to u nás bohužel nejde. Pak už nic nebrání rozvržení, naplánování práce i nasazení party našich šikovných zaměstnanců, aby se do „toho pustili“.

„Náš“ skleník je veterán, někdy z 80. let minulého století a zub času na něm už hodně zapracoval. Zákazník má požadavek na výměnu starých skel za nový polykarbonát, čemuž bude samozřejmě předcházet oprava kovové konstrukce. Nebude to lehká a jednoduchá práce, ale naši specialisté si s tím poradí.

Začínáme odstrojením starých skel….pozor, nepořezat se. Ochranné pomůcky bezpečnosti práce, které naši zaměstnanci používají nebezpečí úrazu odvrátí. Co se starým sklem? Kam s ním? Máme samozřejmě vazby na řádnou likvidaci odpadu, zadarmo to není, ale tak to musí být. Jiná cesta na ekologickou likvidaci odpadů prostě není a my se striktně řídíme ekologickými vyhláškami, žádné obcházení.

Uff, nebyla to zrovna příjemná práce, ale jdeme dál, je před námi moře další činnosti. Čeká nás očištění konstrukce, odrezení i nátěr základní a finální barvou. Modlíme se, aby vyšlo počasí. Tam nahoře protekci nemáme, předpověď následné dny hlásí nehezké počasí, plískanice, raději práci odkládáme na pohodovější dny. I tak to někdy bohužel chodí. Zejména ve venkovní činnosti jsme v mnohé práci závislí na počasí. Než něco odbýt, raději počkat na vhodné počasí a udělat to v klidu. Nic neuspěchat. Pracujeme se zárukou a vracet se na reklamace není příjemné pro firmu ani pro zákazníka. Hezké počasí do pár dnů přišlo a my mohli nátěry dokončit.

Ošetřená a natřená konstrukce již čeká na své nové zakrytí. A nejen konstrukce. Na finální práci čeká i zákazník, který se už netrpělivě těší, jak si v opraveném skleníku bude pěstovat své oblíbené plodiny. Přeci jen taková domácí rajčátka…., kam se hrabou za těmi kupovanými. A mnoho jiných plodin. Domácí je domácí.

Říká se třikrát měř a jednou řež. Přesně toto přísloví sedne i na naši opravu skleníku. Propočty, propočty, propočty, abychom neošidili zákazníka, ale i sebe a naše zaměstnance. Ono objednat zbytečné množství materiálu a zbytek pak vyhodit dovede každý, když to zaplatí zákazník, že? Toto nechceme, a proto propočtům věnujeme velkou pozornost. Možná byste řekli, že je šroub jako šroub a „nějak“ byste prostě polykarbonát ke konstrukci přichytili a „bylo by to“. Ne, ne, i volba správných šroubů je důležitá, aby váš skleník další dlouhá léta sloužil. Je-li vše tedy řádně spočítané, vybrané, následuje objednávka u dodavatelské firmy. To také leckdy není lehký oříšek. Koupit výhodně s krátkou dodací lhůtou, to je náš cíl. Naštěstí máme zavedenou dlouhodobou spolupráci se stavebninami, které nám vyjdou vstříc. A tak to má být, polykarbonát se nám už veze a my můžeme pokračovat.

Vyvstává problém s drobnými nerovnostmi konstrukce. Zde nastupuje na řadu technologické rozhodnutí, jak pokračovat a k tomu má většinou slovo sám majitel naší firmy. Správné rozhodnutí je nad zlato. Ano bude třeba polykarbonátové desky před finálním usazením trochu upravit, sláva, problém vyřešen a jdeme do finiše. Vrtání, šroubování, usazování. Pěkně deska k desce a precizně pokrýt celou konstrukci skleníku, samozřejmě také důkladně přišroubovat kvalitními odolnými šrouby. Počasí přeje, práce jde hezky od ruky.

Je to někdy fuška, s „Globalem“ to jde lehce jako muška. Dokončovací práce jsou třešinkou na dortu pracovního finále.

Nerovnosti, přesahy vyrovnány, začištěny, usadit obvodové lišty, ještě silikon, uklidit a je hotovo. Může následovat předávka. Hotovo v termínu, jaro v rozpuku zákazník může sázet. Popřejeme hezkou úrodu v opraveném skleníku. Spokojenost a úsměv zákazníka při předávce hotového díla, budiž nám přidanou hodnotou k odměně za naši práci. Věříme, že se na nás opět obrátí, až bude potřebovat, protože jsme si jistí, že je práce odvedena na výbornou. A tak to má být. I vy, vážení návštěvníci našich stránek se na nás můžete s důvěrou obrátit. Těšíme se na vás.

Zpět na blog