Za naši dlouholetou praxí ve stavební a rekonstrukční činností je opravdu celá dlouhá řada úspěšných stavebních projektů, se kterými se právem můžeme pochlubit. Do krátkého a nenudícího článku se opravdu všechny nevejdou. Níže 2 projekty, na které jsme právem pyšní.

Plzeň – Klatovská třída – kompletní rekonstrukce bytu 3+kk

Činžovní dům, kde jsme rekonstruovali byt, který je starý více než sto let. Byla to určitě nostalgie, když byla odhalovaná na povrch dnešních dnů práce dělníků ze začátku minulého století. Lze konstatovat, že stavební práce to byla poctivá, nicméně dnes se staví s větší přesností a samozřejmě za pomoci techniky, kterou tehdejší stavební mistři neznali. Jednou ze zajímavostí byly také stopy po kulkách z ostřelování – prý spojeneckou armádou z doby osvobození Plzně na konci 2. světové války.

Takže, nejdříve se vše muselo vybourat, odvést suť a staré haraburdí. Pak teprve připravit na nový projekt, nakoupit materiál, natahat ho do 3. patra a začít se snížením stropů, úpravou stěn, podlahy, kuchyně, sociálního zařízení, kanalizace, zavést novou elektřinu….. bylo toho hodně, prostě vše od základu předělat ku obrazu dnešního moderního člověka. A výsledek? Však se podívejte na fotkách, jak to vypadalo před a po rekonstrukci.

Developerský projekt 3 bytovek v obci Heřmanova Huť – obvodové a vnitřní zdivo

Zde jsme si vzali trochu větší sousto, ale čas prověřil, že máme i na takovéto velké akce. Zhotovení obvodového a vnitřního zdiva. Stavbu jsme převzali ve fázi postaveného skeletu. Naším úkolem bylo vyzdění z materiálů Porfix a Silka. Krize po pandemii, následná válka na Ukrajině způsobily i krizi ve stavebnictví. Ceny šly nahoru, navíc nebyl materiál, takže si dovedete představit martyrium, které začalo. Sháněli jsme kde se dalo, houževnatost se vyplatila, materiál se navezl, dnes je komplet postaveno obvodové zdivo a vnitřky téměř před dokončením.

Chcete-li vážení čtenáři sledovat aktuální dění u nás v Globalu, navštivte náš Facebook nebo Instagramu, kde se dozvíte, co je u nás právě nového.

Zpět na blog