Žijeme v chytré době. Technický pokrok za nějakých 50 let nikdy v dějinách neudělal takový skok vpřed, jako v současnosti. Chytré telefony, chytrá auta, co se řídí doslova tím, co vám na očích vidí. Chytrá technika je všude kolem nás. To je běžná realita dneška i budoucnosti. A co taková chytrá domácnost? Není to ještě utopie? Vůbec ne! Ba naopak, zažíváme největší dobu rozvoje chytrých domácností.

Co to vlastně ta chytrá domácnost je? Jsou to technické vymoženosti převážně v návaznosti na výpočetní technice, chytrém telefonu apod., které vám de-facto řídí domácnost, nastavují používanou techniku podle vašich parametrů, ale třeba také zajistí bezpečnostní sledování bytu jak před návštěvou zloděje, tak hlásí havárii, poruchu, výpadek a podobně.

Většina moderních přístrojů v domácnosti dovede komunikovat přes wifi. Lze tedy nastavit třeba topení tak, že když odejdete z bytu nebo domu, sníží se teplota na minimum a vy tím ušetříte značné peníze. Vrátíte se, teplota se automaticky nastaví na teplotu vašeho nejlepšího pohodlí. Ano, jde to i manuálně, ale v dnešní uspěchané době, kdy je každá minuta drahá, než obejdete byt, chvíli to trvá, o rodinném domku ani nemluvím. A týká se to samozřejmě třeba i klimatizace a ventilace. Náklady na topení a větrání se dají ušetřit v řádu až 40%. To už stojí za uvažování, nemyslíte?

Přes chytré ovládaní lze řídit bazénovou techniku, otevírání vstupních bran a dveří, třeba i rozmrazování příjezdového chodníku do domu v zimě, zapínání, stmívání světel, čidla všeho druhu – kouřová, pohybová. Štve vás pořizování svazků klíčů? V chytré domácnosti vše zajistí programovatelné čipy a kovové klíče se stanou minulostí.

Do krátkého článku, který je schopen čtenář vstřebat se vše o chytrých domácnostech samozřejmě nevejde. Obecně však lze říct, že převážná většina prvků vašeho obydlí lze svěřit do péče chytré domácnosti. Vy se samozřejmě nemusíte vůbec o nic starat. Na vše jsou profesionální týmy odborníků, kteří s vámi sestaví řešení přímo na míru.

Ve společnosti Global Service Kebrdle jste na správném místě při vaší cestě k chytré domácnosti.

Zpět na blog